Skip to main content

Rokytnice nad Jizerou

Lyžařské a turistické středisko v Krkonoších, kde dávají lišky dobrou noc.

Vítejte v našem horském městečku nejvyšších hor České republiky s kouzelnou dominantou Lysé hory a Kotle. Naše turistické a sportovní centrum naleznete v západním koutu kouzelného pohoří Krkonoše.

Zima, lyže, běžky, ...

Rokytnice nad Jizerou je známá především pro rozmanité lyžařské terény. Ski areál Horní Domky – Lysá hora se dvěmi čtyřsedačkovými lanovkami je vhodný pro pokročilé a zdatné lyžaře. Lyžaři mají na výběr z modrých, červených i černých sjezdovek. Lyžařský areál Studenov, který je od Pensionu ROKY vzdálen pouhých 350m, nabízí lyžování především pro rodiny s dětmi a lyžařské kurzy. Zalyžují si zde ale i zkušenejší borci. V horní části Rokytnice nad Jizerou se nalézají další lyžařské areály vhodné pro méně náročné lyžaře – Skiareál Modrá Hvězda – Bahýnka (s večerním lyžováním) a Skiareál Sachrovka. V blízkém okolí je dále čím dál více oblíbený areál Paseky nad Jizerou, Skiareál HarrachovSkiareál Kamenec v Jablonci nad Jizerou.

Pro vyznavače bílé stopy doporučujeme běžecké tratě Paseky nad Jizerou – Štěpánka s napojením na bezkonkurenční Jizerky. Pokud chcete zažít hřebeny Krkonoš na běžkách, je ideální jako výchozí bod lanová dráha na Lysou horu.

Zima

Lyžařské areály a zimní radovánky

Zábava & služby

Léto, turistika & kolo

Rokytnice nad Jizerou a blízké okolí nabízí mnoho aktivit a zážitků také mimo zimní sezónu. Ať jsou to pěší túry po vrcholcích Krkonoš ke známým i méně známým turistickým cílům, výlety na kole do Jizerek, tak se najde i nějaký ten adrenalin a zábava.

Turistické cíle

  • HÁSKOV – restaurace & pension ve Františkově. Krásná procházka Stezkou Dřevosochání, Muzeum Starý Kravín, krásné výhledy na Krkonoše i Jizerské hory.

  • PRAMEN LABE – každý návštěvník Krkonoš by měl navštívit pramen významné české řeky. V rámci výletu můžete navštívit Zlaté návrší, Pančavský vodopád, Labskou boudu, Sněžné jámy, Dvoračky, rozcestí Ručičky, ...

  • HUŤSKÝ VODOPÁD – krátký výlet k 20m vodopádu, který je hezký v každém ročním období.

Zima

Kontakt

Dolní náměstí 2
512 44 Rokytnice nad Jizerou
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 728 102 625

Otevírací doba Restaurace

od 2. 4. 2024
Pondělí 11.00 – 15.00
Úterý 11.00 – 15.00
Středa 11.00 – 15.00
Čtvrtek 11.00 – 15.00
Pátek 11.00 – 21.00
Sobota 11.00 – 21.00
Neděle 11.00 – 16.00